katana

Důležité odkazy / informace

Prohlédnuté produkty

  • DOPRAVA ZDARMA
  • Banner

  • Japonské katany, nože a meče...

Katana UTSUKUSHI s certifikátem, reálný hamon, ocel T10, saya černá lesklá

K-JS-H44

Nový produkt

katana UTSUKUSHI & uhlíková ocel T10 & certifikát & reálný hamon

Více informací

Tento produkt již není na skladě

8 760 Kč

Více informací

katana UTSUKUSHI z uhlíkové oceli T10 - reálný hamon

.

Ručně kovaná katana UTSUKUSHI z oceli T10 a reálným hamonem. Katana v klasickém černém provedení, matná černá saya plus černý oplet(Ito) tsuka, nic nenarušuje celkový dojem z tohoto meče. Katana pro náročného uživatele, tímto mečem získáváte výrazně bojový nástroj. Katanu lze rozložit je vhodná k sekovým zkouškám, tato katana je dodávána v černém plátěném vaku, jehí součástí je certifikát autenticity.

.

Současně si každého potencionálního majitele dovolujeme upozornit na možnost získání identického wakizashi UTSUKUSHI W-JS-H44 které je v naší nabídce a postavení tak nádherného daisho setu. V případě objednání obou položek v jedné objednávce vám bude uplatněna sleva ve výši 1000,-Kč z celkové ceny!!

.

Ručně kovaná čepel z oceli T10 té nejvyšší kvality. Ocel byla laminována monokompositnítní konfiguraci Maru - diferenciálně tvrzená. Uhlíková ocel AT10(obsah 0,95-1,04% uhlíku a 0,35-065% manganu) je velmi pevná a skvěle drží ostrost. Výroba této čepeli prochází 14 procesy až po ruční broušení- povrch čepele je jako zrcadlo. Čepel byla ve finální fázi leštěna kamenem hazuya - tím je dosaženo téměř žiletkového ostří (razor sharp).

.Reálný Choji hamon je tvořen dle dávných tradičních metod, které vychází z mnohaletých zkušeností kovářských mistrů. Tento proces vytváří na čepeli překrásný hamon Hada a Martensite (zrna).  Jedná se o špičkovou repliku samurajského meče, která je vhodná k sekovým zkouškám a lze ji rozložit. Tato čepel byla vyzkoušena a testována tak, aby odstranila vše co jí stojí v cestě ! Sori (zakřivení čepele) umožňuje provádění sekání tak, aby bylo dosaženo co možná nejjemnějších a nejčistších řezů. To vše v kombinaci s výběrem tradičního Koshirae zaručuje, že získáte to nejlepší z hlediska vzhledu i funkčnosti. Monokompositnítní uhlíková ocel T10 má působivou tvrdost ve škále HRC- perfektní kombinace této tvrdosti je podtrženo zakřivením čepele Sori, které umožňuje snadné přeseknutí tatami, slaměné rohože, nebo bambusu pro tameshigiri. Full tang konstrukce této katany výrazně zvyšuje sílu meče. Hrot čepele je tvarovaný shinogi-zukuri a shubo zukuri kissaki (špičatý hrot), který je velmi dobře definován tím, že hamon prochází po celé délce přes Boshi.

.

Tsuka: (rukojeť) dřevěné jádro s vloženou pravou kůží z rejnoka (Samegawa) opletem černé barvy - Ito . Čepel katany je zajištěna dvěma mekugi (kolíky). Čepel od rukojeti můžete odmontovat vytažením těchto kolíků. Na každé straně Tsuky je menuki (ornament).

.

Saya: (plášť - obal) vyroben z tvrdého dřeva, v černém matném provedení. Vysoce kvalitní hedvábný oplet Sage-O je vázán kolem Kurigaty (knoflíku) pláště.

.

TECHNICKÝ POPIS:

.

Celková délka katany -100cm

Váha katany - 1080g

Délka čepele (Nagasa) – 72cm (včetně Habaki 2.8cm)

Typ čepele  – shinogi zukuri s Bo-Hi OSTRÁ

Materiál čepele – ocel T10 Hi-carbon steel, tvrdost ostří (Hasaki) 60HRC

Tloušťka čepele (u Habaki) - 0.75cm

Výška čepele (u Habaki) - 3.1cm

Tloušťka čepele (Kissaki) - 0.5cm

Výška čepele (Kissaki) - 2.3cm

Délka hrotu (Kissaki) - 4cm

Zakřivení čepele (Sori) - 1.7cm

Těžiště - 12cm od Tsuby

Hamon - reálný

Habaki - mosaz (délka 2.8cm)

Tsuba – odlévaná s orientálním motivem

Tsuka – dřevěné jádro, potažena pravou rejnočí kůží, zajištěna dvěma kolíčky (Mekugi)

Tsuka délka(včetně Fuchi a Kashira) - 27.5cm

Saya – dřevěná, černá, lesklá

.

Dellinger záruka:   Dellinger přichází se 100% zárukou spokojenosti nebo zárukou vrácení peněz bez rizika. Garantujeme vynikající produkt, který vám poskytne tu nejlepší službu. Každý meč, nebo katana je zabalen v luxusním pouzdru a může se stát moudrým řešením dárku k narozeninám, svatbě nebo Vánocům.

29 dalších produktů ve stejné kategorii:

Follow us on Facebook