katana

Důležité odkazy / informace

Prohlédnuté produkty

  • DOPRAVA ZDARMA
  • Banner

  • Japonské katany, nože a meče...

katana SURUDOI z uhlíkové oceli AISI 1065

K-JS-H37

Nový produkt

katana SURUDOI & uhlíková ocel AISI 1065 & saya černá lesklá

Více informací

Tento produkt již není na skladě

2 974 Kč

Více informací

katana SURUDOI z uhlíkové oceli AISI 1065 s černou lesklou sayou

.

Ručně kovaná katana SURUDOI z ocele AISI 1065, ostrá pevná čepel. Uhlíkátá ocel 1065 obsahuje mimo jiné 0.60% až 0.65% uhlíku což ji předurčuje k výrobě velice kvalitních a pevných čepelí. Prezentovanou katanu lze rozložit, je možné s ní provádět sekové zkoušky s menším zatížením, celkové provedení je vyvážením použitelnosti, luxusu a ceny. Tímto mečem se snažíme vyplnit mezeru mezi základními katanami a špičkou v naší nabídce, která je pro mnohé nedostupná. Katana je dodávána v černém plátěném vaku.

.

Ručně kovaná čepel z oceli AISI 1065 té nejvyšší kvalityUhlíková ocel AISI 1065 je velmi pevná a skvěle drží ostrost. Výroba této čepeli prochází několika procesy leštění a broušení povrch čepele vykazuje vysoký lesk. Čepel byla ve finální fázi leštěna kamenem hazuya - tím je dosaženo krásného ostří (razor sharp )

.Jedná se o špičkovou repliku samurajského meče, která je vhodná k sekovým zkouškám na měkčích cílech a lze ji rozložit. Tato čepel byla vyzkoušena a testována tak, aby odstranila vše co jí stojí v cestě ! Sori (zakřivení čepele) umožňuje provádění sekání tak, aby bylo dosaženo co možná nejjemnějších a nejčistších řezů. To vše v kombinaci s výběrem tradičního Koshirae zaručuje, že získáte to nejlepší z hlediska vzhledu i funkčnosti. Uhlíková ocel AISI 1065 má působivou tvrdost ve škále HRC- perfektní kombinace této tvrdosti a současná houževnatost je podtrženo zakřivením čepele Sori, které umožňuje snadné přeseknutí tatami, slaměné rohože, nebo bambusu pro tameshigiri. Full tang konstrukce této katany výrazně zvyšuje sílu meče. Hrot čepele je tvarovaný shinogi-zukuri a shubo zukuri kissaki (špičatý hrot), který je velmi dobře definován tím, že hamon prochází po celé délce přes Boshi.

.

Tsuka: (rukojeť) dřevěné jádro s vloženou pravou kůží z rejnoka (Samegawa) opletem černé barvy - Ito . Čepel wakizashi je zajištěna dvěma mekugi (kolíky). Čepel od rukojeti můžete odmontovat vytažením těchto kolíků. Na každé straně Tsuky je menuki (ornament).

.

Saya: (plášť - obal) vyroben z tvrdého dřeva, v černé lesklé barvě. Vysoce kvalitní hedvábný oplet Sage-O je vázán kolem Kurigaty (knoflíku) pláště.

.

TECHNICKÝ POPIS:

.

Celková délka katany -100.5cm

Váha katany  - 1040g

Délka čepele (Nagasa) – 73cm (včetně Habaki 2.8cm)

Typ čepele  – shinogi zukuri s Bo-Hi OSTRÁ!!!

Materiál čepele – AISI 1065 Hi-carbon steel, tvrdost ostří (Hasaki) 56HRC

Tloušťka čepele (u Habaki) - 0.8cm

Výška čepele (u Habaki) - 3.1cm

Tloušťka čepele (Kissaki) - 0.5cm

Výška čepele (Kissaki) - 2.2cm

Délka hrotu (Kissaki) - 4.1cm

Zakřivení čepele (Sori) - 1.4cm

Těžiště - 12cm od Tsuby

Hamon - ne

Habaki - mosaz (délka 2.8cm)

Tsuba – odlévaná s orientálním motivem

Tsuka – dřevěné jádro, potažena pravou rejnočí kůží, zajištěna dvěma kolíčky(Mekugi)

Tsuka délka(včetně Fuchi a Kashira) - 24.5cm

Saya – dřevěná, černá, lesklá

.

Dellinger záruka:   Dellinger přichází se 100% zárukou spokojenosti nebo zárukou vrácení peněz bez rizika. Garantujeme vynikající produkt, který vám poskytne tu nejlepší službu. Každý meč, nebo katana je zabalen v luxusním pouzdru a může se stát moudrým řešením dárku k narozeninám, svatbě nebo Vánocům.

29 dalších produktů ve stejné kategorii:

Follow us on Facebook