KUCHYŇSKÉ NOŽE

Důležité odkazy / informace

Prohlédnuté produkty

  • DOPRAVA ZDARMA
  • Banner

  • Japonské katany, nože a meče...

kuchařský nůž Chef Dellinger Capo Damascato Wenge Wood

SXLP-PMX12

Nový produkt

kuchařský nůž Chef Dellinger Capo Damascato Wenge Wood včetně koženého pouzdra

Více informací

Tento produkt již není na skladě

1 652 Kč

Více informací

Překrásný ručně kovaný kuchařský damaškový nůž Dellinger Capo Damascato Wenge Wood s působivým designem a nejvyšší kvalitou včetně koženého pouzdra.


Rukojeť délka:                      120 mm
Čepel délka:                          185 mm          šířka čepeli 2,5 mm
Celková délka otevřený:        305 mm
Váha:                                      215 g                   
 
Od dávných časů je kuchař v naší společnosti váženou osobou. Ať už jde o kmen, rodinu, nebo 5 hvězdičkovou restauraci. Šéfkuchař neboli "Capo Damascato" nás dokáže pobavit, potěšit a okouzlit s kulinářskými dovednostmi. "Capo Damascato" je italský výraz pro toho kdo vládne tímto nožem.

Tento nádherný  305 mm dlouhý ručně vyráběný kuchařský nůž z damascénské oceli oživí Vaše smysly. Tento nůž není v žádném případě jemným nástrojem. Svojí váhou je tento nůž šelma, která snadno rozseká zeleninu a s lehkostí rozřeže maso.

Nůž je vyroben z 352 ručně překládaných vrstev ocelí 1095 a 15n20. Vysoký obsah uhlíku 1095 dává tomuto noži extrémně ostré a trvanlivé ostří. Činí z něj ideální volbu pro všechny kuchaře z celého světa. Uhlíkové oceli je mnohem snazší ostřit než nerezové nože. Postupem času Váš nůž "Capo Damascato" přijme krásnou patinu a opravdu se stane jedinečným uměleckým dílem, které je zcela Vaše.


Upozornění: Každý nůž je vyroben z přírodních materiálů. Každý kus z damascénské oceli je originální a nenapodobitelný, proto Váš nůž nemusí vypadat přesně tak jak na fotografii. Nůž, který obdržíte, bude stejně kvalitní a detailně opracovaný, ale může se mírně lišit.


Wenge dřevo má bohaté mystické schopnosti. Po staletí bylo v Africe používáno na výrobu slavnostních masek a soch, které byly věnovány bohům. Wenge roste v bažinatých oblastech v Zaire, Kamerunu a Gabonu.
Wenge je velmi výrazné dřevo s tmavě hnědým jádrem. Má velmi jemné černé žíly a bílé čáry, které jsou velmi těsně rozmístěny. Wenge je podobný javoru v přirozené odolnosti proti otěru. Kvůli své síle je wenge také používán jako náhrada za dřevo hickory.


30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Follow us on Facebook