Wakizashi

Důležité odkazy / informace

  • DOPRAVA ZDARMA
  • Banner

  • Japonské katany, nože a meče...
Wakizashi

Dalo by se říci, že Wakizashi je krátká katana. Proto jestli vaše srdce touží po tom, mít doma vystavený krásný japonský meč, ale katana je na vás příliš dlouhá a nevešla by se, zkuste wakizashi a jistě budete nadmíru spokojení. Co do schopností v seku se wakizashi kataně blíží a v ostrosti se jí dokonce vyrovná. A pokud už katanu máte a poohlíž...

Dalo by se říci, že Wakizashi je krátká katana. Proto jestli vaše srdce touží po tom, mít doma vystavený krásný japonský meč, ale katana je na vás příliš dlouhá a nevešla by se, zkuste wakizashi a jistě budete nadmíru spokojení. Co do schopností v seku se wakizashi kataně blíží a v ostrosti se jí dokonce vyrovná. A pokud už katanu máte a poohlížíte se po něčem dalším, wakizashi je jasnou volbou. Mít kompletní daišó (samurajský komplet katana a wakizashi) prostě musíte.

Při nákupu nad 3.000,- máte dopravu zdarma.

Wakizashi bývaly nedílnou součástí výbavy každého samuraje a společně s katanou vytvářili set zvaný daišó. Tato zbraň kromě své funkce sekundární zbraně v boji plnila i důležitou rituální funkci. Díky své kratší délce jí samuraj nosíval stále u sebe, aby jí měl v případě nouze po ruce a potom tento krátký meč sloužil k vykonání slavné rituální sebevraždy zvané seppuku, která mohla sloužit jednak jako trest a způsob jak mohl samuraj opět získat ztracenou čest, případně mohla seppuku posloužit i jako jediný myslitelný projev vzdoru či projevení nesouhlasu s činy a postoji svého pána. 

Co do provedení, je wakizashi velice podobné katanám, je použita kvalitní tvrdá ocel a i zde se provádí diferenciované kalení, které dodává odolnost ostří a zároveň krásnou charakteristickou kresbu, která zdobí lesklý povrch čepele, tak zvaný hamon.

I s wakizashi je možné provádět zkoušky seku, ale nezapomeňte se pak dobře postarat o čepel vašeho meče. Kvalitní ocel není automaticky nerezová a je tedy potřeba čepel vždy dobře vysušit a ošetřit aby nemohla vzniknout koroze, na tak krásné čepeli by to byla neuvěřitelná škoda.

Zobrazit

Wakizashi V této kategorii není žádné zboží.

Follow us on Facebook